krajalnica do chleba transport gotowego pieczywa

Cztery aspekty, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniej taśmy transportowej do piekarni

Wybór odpowiedniej taśmy do maszyny piekarniczej ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy produkować pieczywo wysokiej jakości.

W ciągu ostatniej dekady gusta konsumentów, znacznie się zmienił. Spożycie białego pieczywa jest zastępowane pieczywem pełnoziarnistym, wieloziarnistym i różnymi mieszankami bogatymi w witaminy i minerały.

Konsumenci pragną większej różnorodności smaków i konsystencji, oraz chcą czerpać korzyści zdrowotne z konsumpcji pieczywa. Teraz do obsługi procesów produkcji  chleba w piekarni, potrzeba szerszej gamy taśm piekarniczych.

Taśma powinna współgrać z ciastem a także maszyną w jakiej jest zainstalowana

Taśmy transportujące, muszą być kompatybilne zarówno z maszynami, jak i składnikami używanymi do produkcji pieczywa. Przy wyborze odpowiedniej taśmy należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak temperatura, wilgotność i konsystencja ciasta. Czysty Wypiek oferuje pasy przenośnikowe o różnej konstrukcji, aby znieść trudne warunki panujące w piekarniach oraz sprostać wymaganiom niezbędnym do produkcji chleba wysokiej jakości.

Tasma transportowa do ciasta chlebowego

Elastyczność

Podczas transportu produktu pomiędzy maszynami — czy to zrzut ciasta, formowanie rolki, czy precyzyjne przenoszenie gotowego produktu — zdolność taśmy do zginania się na końcu transportera lub wytrzymałość na uderzenia noża dzielarki. jest kluczowym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej taśmy. Nasi dobrze wyszkoleni specjaliści, mogą dobrać taśmę o odpowiedniej elastyczności do zastosowania w Waszej maszynie piekarniczej.

transporter chleba

Charakterystyka odbierania i szybkości przenoszenia produktów

Zdolność pasa do odbierania, a także przenoszenie produktu we właściwym czasie wpływa na szybkość pracy a także daje wymierne korzyści finansowe, jeśli zostaną dobrane odpowiednie taśmy do każdego etapu produkcji pieczywa. Odpowiedni materiał i struktura taśmy, znacznie optymalizuje pracę w piekarni. Jeśli chcesz dobrać odpowiednią taśmę do swojej maszyny zapraszamy do kontaktu z firmą Czysty Wypiek.

Telefon: +48 531 528 233 
e-mail: kontakt@piekarnie24.pl